Woonwagenbewoners protesteren tegen gemeente

In heel Nederland vinden er protestacties plaats, ook in onze gemeente protesteren woonwagenbewoners. Als op dit moment een oudere sterft, vervalt de standplaats waardoor een jongere noodgedwongen in een gewoon huis moet gaan wonen of bij de ouders in de woonwagen. Dit wordt ook wel het uitsterfbeleid genoemd.

Uitsterfbeleid en protesten
Dit uitsterfbeleid is afgelopen zomer door de minister van binnenlandse zaken stopgezet. De gemeenten moeten nu voldoende standplaatsen gaan creëren. Volgens de woonwagen bewoners, die in onze gemeente wonen, doet de gemeente hier veel te weinig aan. Dit is ook een van de redenen dat zij nu gaan protesteren.

Geen reactie gemeente
Of de gemeente Meerssen voldoende standplaatsen biedt is niet duidelijk. De gemeente was niet bereikbaar voor een reactie.

Lees vorig bericht

Meer/Actueel 21-10-2018: Protestacties woonwagenbewoners – Meerssen koploper inzamelen GFT afval – Trainer RKUVC ontslagen

Lees volgend bericht

Kerst-Inn voor 50-plussers in Rothem