Goede vrijdag en het kruis

Op Goede Vrijdag staat de Christelijke wereld stil bij de kruisiging van Jezus. Overal in de wereld wordt de Kruisweg herdacht. Zo ook in de parochiekerken in onze gemeente. Dat het kruis in onze regio en cultuur belangrijk is, kunnen we zien aan de verschillende kruizen die binnen onze gemeente te zien zijn.

Kruizen met verschillende betekenissen
Zo zijn er herdenkingskruizen, kruizen die een wonder weergeven en kruizen die uit dankbaarheid zijn geplaatst op de hoeken van de straat of hangen aan de gevel van woningen en in en buiten de kerk. Onze fotograaf heeft in het teken van de goede vrijdag een aantal van deze kruizen en kapellen vastgelegd op de gevoelige plaat.

Meer foto’s zijn te vinden in de rubriek meer gezien.

Lees vorig bericht

Lezing hoe word ik (nog) gelukkiger??

Lees volgend bericht

Goede vrijdag en kruizen